Τρίτη 8 Φεβρουαρίου 2011
Από τα καλύτερα ματς  στη Football League, δεν έχει ξαναγίνει!
Σε ένα ματς με πολλά γκολ  για τα δεδομένα του πρωταθλήματος, ο Εθνικός Αστέρας επικράτησε 4-3 του Διαγόρα στην Καισαριανή!

Απίστευτη η διακύμανση στο σκορ, με τους Ροδίτες να προηγούνται, τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν και να παίρνουν το προβάδισμα (2-1) σχεδόν αμέσως, να το… χάνουν μέσα σε δύο λεπτά (31′-33′) και τελικά, με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο να παίρνουν μια σπουδαία νίκη και… μπόλικες ανάσες σωτηρίας!
Με 9 τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι!
Χανίωτης(penalty) 7′, Σκαρος 20′, Χανίωτης52′, Μπενίσκος84′ / Zlatkovic (penalty) 2′ ,Tarachulski 31′, Σπαρτάλης34′
Στο άλλο παιχνίδι ο ΟΦΗ αφού αρχικά καρδιοχτύπησε, στη συνέχεια ο βρήκε τις λύσεις και νίκησε εύκολα 3-1 τον Ιωνικό παραμένοντας σε τροχιά ανόδου! Δύο γκολ πέτυχε ο Καμπάνταης, ενώ ο Αγρίτης πέτυχε το τέρμα της ισοφάρισης!